1 | AG2R Citroën U19 Team (Romain Grégoire, Noa Isidore, Maxence Place, Abel Odon Rosado Novillo, Thomas Tachot) | 21' 07" |
2 | Team Auto Eder (Benjamin Eckerstorfer, Alexander Hajek, Daniel Schrag, Marco Schrettl, Cian Uijtdebroeks) | '+11" |
3 | Work Service Speedy Bike (Andrea Raccagni Noviero, Vincenzo Russo, Federico Savino, Luca Tornaboni, Andrea Violato) | '+37" |
4 | Borgo Molino Rinascita Ormelle (Alberto Bruttomesso, Marco Di Bernardo, Alessandro Pinarello, Matteo Scalco) | '+40" |
5 | UC Giorgione (Samuele Bonetto, Filippo Dal Santo, Simone Griggion, Leonardo Vardanega, Giovanni Zordan) | '+41" |
6 | SC Fontanafredda (Diego Barriviera, Jacopo Cia, Alessandro Da Ros, Mattia Marcon, Antonio Spada) | '+1' 05" |
7 | Ciclistica Trevigliese (Christian Bramati, Lino Colosio, Nicolas Milesi, Luca Jr Rinaldi, Alessandro Romele) | '+1' 08" |
8 | Team Assali Stefen Omap (Marco Andreaus, Gianmarco Carpene, Davide Cetto, Maurizio Cetto, Edoardo Zamperini) | '+1' 09" |
9 | GS Iperfinish (Lorenzo Conforti, Luca Cordovani, Alessio Cristalli, Alessio Ninci, Tobia Zingoni) | '+1' 13" |
10 | Danieli 1914 Cycling Team (Thomas Casasola, Alessio Menghini, Matteo Milan, Gabriel Musizza, Livio Varutti) | '+1' 17" |
11 | Equipe nationale de Hongrie (Bertold Drijver, Bence Mészáros, Bálint Orosz, Zétény Szijártó, Márk Takács-Valent) | '+1' 20" |
12 | Pedale Casalese Armofer (Luca Belloni, Federico Biagini, Lorenzo Fraccaro, Nicola Jr Rossi) | '+1' 21" |
13 | Equipe nationale d'Autriche (Lukas Grießer, Leo Kerschbaumer, Kilian Kummerer, David Paumann, David Preyler) | '+1' 21" |
14 | UC Casano (Lorenzo Boschi, Piergiorgio Cozzani, Ludovico Crescioli, Federico Galeotti, Tommaso Poli) | '+1' 26" |
15 | A.R. Monex Pro Cycling Team U19 (Isaac Del Toro Romero, Carlos Alfonso Garcia, Jose Antonio Prieto De Luna, Jose Juan Prieto De Luna) | '+1' 30" |
16 | Italia Nuova Borgo Panigale (Michele Buda, Florian Samuel Kajamini, Alessandro Messieri, Elia Ori, Jeff Alan Shuyinta) | '+1' 31" |
17 | A.S Roma Ciclismo - Coratti (Marco Caferri, Jacopo Colladon, Mario Di Meo, Pierfilippo Gabrielli, Nicolò Severa) | '+1' 32" |
18 | Tirol (Simon Gall, Emilio Halbmayer, Moritz Hörandtner, Luca Oberlechner, Jakob Purtscheller) | '+1' 33" |
19 | SCD Sidermec-Flli Vitali (Michele Cangiotti, Francesco Cecchini, Lorenzo Montanari, Elia Tesei, Matteo Ubaldini) | '+1' 36" |
20 | Polisportiva Monsummanese (Edoardo Bartalesi, Juan Miguel Rodriguez Perez, Christian Scelfo, Marco Serni, Andrea Stefanini) | '+1' 37" |
21 | UC Pordenone (Jacopo Franzoi, Matteo Menegaldi, Bryan Olivo, Alessandro Pessotto, Daniel Skerl) | '+1' 38" |
22 | Industrial Forniture Moro-Trecieffe (Davide Basso, Lorenzo Ferroni, Matteo Lava, Tommaso Livio, Paolo Vendramini) | '+1' 47" |
23 | Sanvendemiano Cycling Team (Yuri Cattai, Daniele Gnoffo, Jordi Sandrin, Luca Sperandio, Matteo Sperandio) | '+1' 48" |
24 | U.S. Montecorona (Filippo Bertotti, Massimo Bridi, Fabio Gionghi, Davide Malfatti, Leonardo Piffer) | '+1' 54" |
25 | UC Foligno (Matteo Bennati, Filippo Corda, Giulio Pellizzari, Giacomo Presenzini Mattoli, Samuele Silvestri) | '+2' 06" |
26 | US Ausonia CSI Pescantina (Cesare Chesini, Daniel Ferrari, Riccardo Galante, Ivan Menchov, Christian Piffer) | '+2' 09" |
27 | Merida Adelaar Development Team (Stijn Hezeman, Mick Nijveld, Marvin Peters, Timo Vlagsma, Justus Willemsen) | '+2' 13" |
28 | Guadense Rotogal (Daniele Bagnoli, Federico Cattelan, Alessandro Crosato, Giacomo Fraccaro, Riccardo Ruffin) | '+2' 16" |
29 | Autozai Contri-Riboli (Omar Dal Cappello, Marco Dalla Benetta, Davide Jr Ferrari, Michele Pezzo) | '+2' 19" |
30 | Team Campana Imballaggi (Alessandro Cola, Alessandro Gallio, Filippo Gallio, Nicola Mattesco, Michael Scarpiello) | '+2' 29" |
31 | Start Junior Cycling Team (Pablo Jr Guerrero Bonilla, Miguel Iturrieta Wilson, Cesar Macias, Leonel Manani, Carlos Rodriguez Olea) | '+2' 32" |
32 | CS Libertas Scorze (Giovanni Longato, Filippo Mason, Damiano Obetti, Francesco Pasqualato, Edoardo Tagliapietra) | '+2' 32" |
33 | Vini Fantini-Sportur-Free Bike (Riccardo Addesi, Simone Aielli, Umberto Ceroli, Nicolo Di Giacomo, Ettore Loconsolo) | '+2' 42" |
34 | Lotus Cycling Team U19 (Kristof Árvai, Gergely Erdös, Benedek Hlavathy, Zoltán Antal Lepold, László Varga) | '+2' 49" |